Technologie przemysłu mleczarskiego

Przy ZPM Mrągowo powstaje najnowocześniejszy Zakład Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich w Polsce.

mleczarnie portal

SM MLEKPOL stawia kolejny milowy krok. Przy ZPM Mrągowo powstaje najnowocześniejszy Zakład Produkcji Sproszkowanych Produktów Mleczarskich w Polsce. Koszt inwestycji szacowany jest na...

Więcej w: Nowe technologie

Nowe technologie

W procesie produkcyjnym istnieje zagrożenie, że do przetwarzanych materiałów spożywczych dotrą niebezpieczne dla zdrowia człowieka substancje. Wysoka jakość wytwarzanej przez Ciebie żywności jest jednak istotna nie tylko w świetle jej bezpieczeństwa. W grę wchodzi także zaufanie konsumentów, a co za tym idzie – prestiż Twojej marki. Już 96 proc. mieszkańców naszego kraju, przy wyborze żywności kieruje się jego jakością. Stosując bezpieczne i sprawdzone węże spożywcze jesteś w stanie osiągnąć sukces na rynku i zapewnić najwyższy standard kupującym twój wyrób.

Tubes International od 20 lat zajmuje się dystrybucją sprawdzonych węży dla przemysłu – wśród nich znajdują się także te bezpośrednio przeznaczone do kontaktu z żywnością. Polecany przez firmę wąż Food Star/SD stosuje się do transportu spożywki, a prócz tego jest on idealny do higienicznego przetwórstwa mleka.

 

Materiały mające styczność z żywnością muszą być wystarczająco obojętne, aby niwelować przedostawanie się do produktu substancji szkodliwych. Wewnętrzna warstwa omawianego węża jest zatem wykonana  z białej gumy NBR pozbawionej zapachu i smaku. Tym samym nie wywołuje on niepożądanych zmian w składzie żywności.

Gołym okiem nie jesteśmy  w stanie stwierdzić, czy jakikolwiek zakupiony przez nas wąż spożywczy spełnia wymagania higieniczności. Informuje nas o tym specjalne oznakowanie wraz z dokumentacją i logotypem producenta. Wszystkie te warunki spełnia Foodstar.

UWAGA! W żadnym wypadku nie ufaj oznakowaniu “NIE TOKSYCZNY” (“NON-TOXIC”). Nie potwierdza ono zgodności z normami instytucji stojących na straży bezpieczeństwa żywności.Dzięki wspomnianym wyżej właściwościom wąż Foodstar/SD stanowi gwarancję bezpieczeństwa przy bezpośredniej styczności z żywnością. Na uwagę zasługuje także jego solidna konstrukcja, wzmocniona przez kord syntetyczny oraz spiralę stalowa. Wąż pracuje w temperaturze od -30°C do +90°C.

Pomocne w zachowaniu higieniczności węża jest stosowanie go wraz ze złączami higienicznymi (patrz: ilustracja). Znajdują one powszechne zastosowanie w przemyśle spożywczym, szczególnie w mleczarstwie.  Dzięki temu unikniemy wszelkiego rodzaju szczelin i martwych przestrzeni w których może gromadzić się produkt i gdzie pojawia się możliwość rozwoju mikroorganizmów.

Więcej informacji o złączach higienicznych znajdziesz na stronie: www.tubes-international.pl/zlacza_higieniczne.htmlMleczarstwo Moeschle

Szukaj - Katalog Firm

Porady

Wapń z nabiału lepszy dla kości niż z preparatów.

mleczarnie portal

Wapń z mleka i jego przetworów jest zdrowszy dla kości niż węglan wapnia zawarty w s...

Jogurt – lekarstwo ze sklepowej lodówki

mleczarnie portal

W spisie naszych zakupów bardzo często pojawia się jogurt. Kupujemy, bo jest smaczny, zdrowy, zaspokaja gł...

Informacje ogólne: Przemysł mleczarski

Przemysł mleczarski obejmuje przedsiębiorstwa, które zajmują się skupem i przerobem ...

Mleczarnie, Zakłady mleczarskie, Mleko, Nabiał, Sery, Przemysł mleczarski, Mleczarstwo, Targi, Firmy, Ogłoszenia, Produkty, Porady, Artykuły Mleczarnie, Zakłady mleczarskie, Mleko, Nabiał, Sery, Przemysł mleczarski, Mleczarstwo, Targi, Firmy, Ogłoszenia, Produkty, Porady, Artykuły