Technologie przemysłu mleczarskiego

Wykorzystanie separatorów w branży mleczarskiej

artykuł mleczarstwo

W branży mleczarskiej, podobnie jak w każdym zakładzie spożywczym, niezwykle ważnym tematem jest zachowanie najwyższych norm higienicznych a ...

Więcej w: Nowe technologie

Nowe technologie

Mleko krowie jest jednym z najważniejszych produktów odzwierzęcych, wykorzystywanych powszechnie w kuchni w wielu krajach. Z mleka przygotowuje się znakomite sery i jogurty, używa się go do pieczenia i gotowania, a także podaje się je na gorąco jako napój dla dzieci i dorosłych. Hodowcy bydła stawiają na produkcję mleka bardzo często, gdyż to dzięki niej można osiągnąć spore dochody. Produkcja jest efektywna jedynie, gdy używa się do niej profesjonalnego sprzętu. Są to zarówno dojarki, jak i przewody mleczne, separatory oraz manometry.

 

  1. Profesjonalny osprzęt do dojenia krów
  2. Sprzęt do małych i dużych gospodarstw rolnych

przemysł mleczarski

Węże do mleka, manometry, separatory i inne sprzęty niewiele mówią przeciętnemu konsumentowi. Skomplikowana technologia pozyskiwania mleka krowiego jest za to dobrze znana nawet niewielkim hodowcom. Ręczne dojenie krów przez gospodarza praktykuje się jedynie w tradycyjnych, małych oborach, natomiast w wyspecjalizowanych gospodarstwach używa się wyłącznie profesjonalnych dojarek. Z ich pomocą w ciągu jednego dnia pozyskuje się nawet kilkaset litrów mleka, dbając o jego jakość i sterylność. Aby dojarki działały prawidłowo, niezbędne są różne akcesoria. Które z nich powinien zamówić hodowca?

 

Profesjonalny osprzęt do dojenia krów

Separator do manometru

Osprzęt służący do dojenia krów jest dostarczany wraz z dojarkami, jednak akcesoria do nich dołączone są narażone na szybkie zużycie. Pęknięty wąż do mleka, niesprawny separator lub inny element uniemożliwia efektywne pozyskiwanie mleka oraz zwiększa ryzyko jego zanieczyszczenia bakteriami itp. Taki produkt nie nadaje się do sprzedaży, co przekłada się na straty dla rolnika. Uniknie się ich, gdy regularnie będzie się kontrolować stan osprzętu do dojenia i dokonywać jego wymiany. Przewody mleczne przystosowane do używania w szerokim zakresie temperatur oraz do wyparzania w temperaturze powyżej 100 stopni C są idealnym wyborem dla profesjonalnych hodowców. Należący do tej grupy przewód mleczny posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, wymagane przez odbiorców mleka. Doskonale sprawdzi się w połączeniu między dojarką a zbiornikiem. Podobne wymagania spełnia manometr z separatorem, który umożliwia szybkie i skuteczne oczyszczenie produktu.

 

sprzęt w mleczarni

Sprzęt do małych i dużych gospodarstw rolnych

Separatory membranowe i przewody mleczne obejmują szeroką grupę sprzętów, wśród których bez trudu znajdzie się akcesoria przystosowane do dojarek o różnej wydajności i potrzeb każej mleczarni. Dzięki temu hodowcy bydła wybiorą odpowiedni osprzęt, nawet gdy posiadają jedynie kilka krów. W razie problemu z dopasowaniem separatorów membranowych i przewodów do mleka powinno się skorzystać ze wsparcia doradcy w sklepie.

 

Wąż do mleka

 

Artykuły z podobną tematyką:

Mleczarstwo Moeschle

Szukaj - Katalog Firm

Porady