Wiadomości - Mleczarstwo

Sery Camembert Le Rustique i Jogurty Naturalne Greek Style, nowe produkty mleczne,Sery Camembert Le Rustique i Jogurty Naturalne Greek Style zwycięzcami w swoich kategoriach.

W tegorocznym konkursie -Produkt Roku. Wybór Konsumentów- wzięło udział 100 nowych lub istotnie zmodyfikowanych marek z branży FMCG zgłoszonych przez 70 producentów.

W ogólnopolskim sondażu przeprowadzonym przez TNS OBOP*, respondenci określili walory produktów oraz zadowolenie z ich użytkowania, wykazali się znajomością marki i dokonali oceny oraz wyboru najlepszych ich zdaniem produktów w danych kategoriach. Wybrano 38 marek, które zyskały tym samym prawo do posługiwania się logo Produkt Roku. Wybór Konsumentów.
Candia do konkursu zgłosiła: półtłuste mleko Disney, deser Créme Brelée, Jogurt Grecki Greek Style oraz gamę serów Le Rustique (camembert i brie). Wszystkie produkty zostały wysoko ocenione przez konsumentów, a dwa spośród nich zwyciężyły, dołączając do grona sprawdzonych, innowacyjnych i najbardziej cenionych przez Polaków marek. Zwycięzcą w kategorii jogurty do sosów i sałatek został Jogurt Grecki Greek Style, natomiast w kategorii sery pleśniowe - Camembert Le Rustique.

Jogurt Grecki Greek Style (zwykły i light) - tradycyjny, gęsty jogurt w typie greckim. Zawiera szczepy bakterii, lactobacillus bulgaricus, charakterystyczne dla produktów mleczarskich całego półwyspu bałkańskiego oraz bliskiego wschodu, nadające charakterystyczny smak oraz posiadające wysokie walory odżywcze. W kuchni świetnie sprawdza się przy przygotowaniu tradycyjnego greckiego tzatziki, sosów, sałatek, a nawet dalekowschodnich curry. Wyśmienity do bezpośredniego spożycia.
W wersji light jogurt Greek Style zawiera jedynie 3% tłuszczu.
Opakowanie/cena: kubeczek 340 g / cena ok. 2,49 - 3,29 zł
Camembert Le Rustique - najwyższej jakości ser typu camembert pochodzący z Normandii, o kremowej konsystencji, inspirowany smakiem tradycyjnego wiejskiego sera. Camembert le Rustique różni się tym od innych popularnych na rynku camembertów, że posiada wszystkie walory zapachowo-smakowe autentycznego camemberta produkowanego na bazie mleka niepasteryzowanego. Wszędzie tam, gdzie ser jest dostępny jego znakiem rozpoznawalnym jest drewniane pudełeczko wyścielone serwetką w biało-czerwoną kratkę, w które jest pakowany.
Camembert ma wiele zastosowań kulinarnych - można go piec lub smażyć w całości i podawać np. z konfiturą z żurawin lub czerwonych porzeczek  ale najlepiej smakuje po obiedzie, podany z wiejskim chlebem. Osoby dbające o linie, a nie chcące zrezygnować ze wspaniałego smaku i aromatu camemberta, mogą sięgnąć po wspaniały Le Rustique w wersji light, o mniejszej zawartości tłuszczu.
Opakowania/ceny:
Camembert (250g) ok.12,50 zł
Camembert light (250g) ok. 12,50 zł
Le Petit Camembert (150g) ok. 9 zł
Farmerski (200g) ok. 13 zł
Brie wedle (200g) ok. 12,50 zł
Le Grand Rustique (1kg) ok. 55 zł
Le Blue Rustique (1.8 kg) ok. 65 zł
* Badanie, na podstawie którego rozstrzygnięto konkurs, przeprowadził TNS OBOP na grupie ponad 5 tys. konsumentów z 3,3 tys. gospodarstwach domowych reprezentatywnej dla populacji Polski w wieku minimum 15 lat pod względem płci, wieku, regionu zamieszkania i wielkości miejscowości zamieszkania. Miało ono formę PAPI  bezpośrednich wywiadów ankieterskich z możliwie jak największą ilością członków danego gospodarstwa domowego.
Tematy:
Mleczarstwo Moeschle

Szukaj - Katalog Firm

Porady