Wiadomości - Mleczarstwo

Mleko Wiejskie 2% produkowane przez OSM Piątnica zdobyło I miejsce w konkursie „Złoty Paragon 2014”. Kupcy wyróżnili także inne produkty spółdzielni – serek Twój Smak Puszysty z Łososiem oraz Śmietankowy Smak z Ostrołęki.

Po raz kolejny produkty z Piątnicy znalazły się wśród najlepszych w branżowym konkursie „Złoty Paragon”. Uznanie głosujących – właścicieli sklepów z całej Polski – zdobyły aż trzy produkty marki Piątnica.

Świeże Mleko Wiejskie 2% w nowej, poręcznej butelce z uchwytem zwyciężyło w kategorii „Mleko i napoje mleczne”. Kolejne dwa produkty, czyli Twój Smak Puszysty z Łososiem 150g i Śmietankowy Smak z Ostrołęki 200g, otrzymały wyróżnienia (odpowiednio w kategoriach „Sery białe, twarogi, serki kanapkowe, topione” oraz „Masło, margaryny, mixy”).

Nagrodzone przez kupców Mleko Wiejskie 2% Piątnicy to produkt innowacyjny na polskim rynku mleczarskim pod wieloma względami. Dzięki technologii opartej na naturalnej mikrofiltracji i pasteryzacji w niskiej temperaturze zachowuje smak, aromat i cenne składniki odżywcze w ilościach zbliżonych do tych występujących w mleku prosto od krowy. Mleko Wiejskie Piątnicy wyróżnia także opakowanie. Butelka z tworzywa HDPE z poręcznym uchwytem ułatwiającym przenoszenie oraz nalewanie jest funkcjonalna i lekka. Nowe opakowanie pozwala dobrze wyeksponować produkt w chłodziarce sklepowej. Mleko stojąc na półce uchwytem w stronę klientów wręcz zachęca do zakupu. Dodatkowo od czerwca br. Piątnica wprowadza zmianę w obecnym opakowaniu polegającą na zastosowaniu barierowej warstwy wewnętrznej, maksymalnie chroniącej mleko przed dostępem światła, które może powodować zmiany jego wartości odżywczych, smaku i zapachu.


„Złoty Paragon” to nagroda dla najlepszych i najbardziej konkurencyjnych na rynku produktów FMCG, przyznawana przez czytelników miesięcznika „Hurt & Detal”. W plebiscycie biorą udział właściciele sklepów z całej Polski. W tym roku do rywalizacji o „Złote Paragony” stanęło ponad 350 produktów w 47 kategoriach. Wręczenie prestiżowych statuetek oraz wyróżnień odbyło się 22 maja 2014 r. w warszawskim Teatrze Kamienica. Nagrodę w imieniu OSM Piątnica odebrał Tomasz Głasek, Dyrektor Handlowy.

 

Mleczarstwo Moeschle

Szukaj - Katalog Firm

Porady