Wykorzystanie separatorów w branży mleczarskiejW branży mleczarskiej, podobnie jak w każdym zakładzie spożywczym, niezwykle ważnym tematem jest zachowanie najwyższych norm higienicznych a ... |
Mleko krowie jest jednym z najważniejszych produktów odzwierzęcych, wykorzystywanych powszechnie w
MLEKO TO DLA POLAKÓW ISTOTNY ELEMENT ZDROWEJ DIETY, A NAJZDROWSZYM OPAKOWANIEM JEST SZKŁO
Odpowiednie opakowanie produktów jest bardzo istotne, szczególnie jeśli chodzi o wyroby mleczarski
Warto wybrać nowoczesne rozwiązania, za którymi stoi doświadczenie potwierdzone nie tylko badaniami i zadowolonymi klientami, ale też wieloma certyfikatami.
Bezpieczeństwo w przemyśle spożywczym to nie tylko coś obowiązkowego, ale wręcz kluczowego. Sprzęt oświetleniowy o nieodpowiedniej konstrukcji i jakości wykonania stanowi zagrożenie dla higieny i bezpieczeństwa produkowanej żywności oraz dla bezpieczeństwa pracowników. Jego awarie prowadzą do konieczności częstych konserwacji, które powodują przerwy produkcyjne. Z kolei oświetlenie o nadmiernym zużyciu energii przyczynia się do wzrostu kosztów wytwarzania i jest źródłem generującym szkodliwe ciepło, wpływające negatywnie na świeżość produktów.
Właściwe oświetlenie zakładów przemysłu spożywczego wymaga profesjonalnego, kompleksowego podejścia. Potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale także duża wiedza i doświadczenie. Szczególnie wysokie wymagania w zakresie niezawodności instalacji oświetleniowych stawiane są w przypadku obiektów pracujących w cyklu całodobowym.
Philips Lighting, światowy lider branży oświetleniowej, jest partnerem oferującym najwyższy standard współpracy w zakresie oświetlenia. Philips dysponuje kompleksowymi rozwiązaniami oświetleniowymi dla zakładów produkcji żywności i napojów. Firma oferuje nie tylko oprawy o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych, ale również systemy sterowania oświetleniem.
W ofercie firmy Philips znajduje się wiele opraw przeznaczonych do stosowania w zakładach przemysłu spożywczego. Sprawdzają się zarówno w czystych pomieszczeniach produkcyjnych i laboratoryjnych, jak i we zwykłych wnętrzach podobnych do występujących w innych gałęziach przemysłu, takich jak: biura, pomieszczenia socjalne, korytarze, łazienki, magazyny, a także tereny zewnętrzne – place manewrowe i drogi dojazdowe.
Wszystkie oferowane oprawy objęte są 3-5 letnią gwarancją z możliwością jej przedłużenia. Oprawy Philips przeznaczone do oświetlania zakładów spożywczych posiadają niezbędne certyfikaty PZH (Państwowego Zakładu Higieny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego) i są zgodne z systemem HACCP oraz Polskimi Normami. Bezpieczna konstrukcja opraw jest pozbawiona elementów, które mogłyby zagrażać przedostaniem się do produkowanej żywności lub być dla niej toksyczne w inny sposób.
Dzięki zastosowaniu techniki LED oprawy są niezawodne, a ich trwałość w zależności od typu wynosi od 30 do 50 tys. godzin. Zużywają zdecydowanie mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych opraw ze świetlówkami lub wysokoprężnymi lampami wyładowczymi. Zmniejszenie zużycia energii obniża koszty stałe produkcji. Jest także działaniem proekologicznym – mniejsze zapotrzebowanie na prąd to mniejsza emisja dwutlenku węgla do atmosfery ziemskiej z elektrowni konwencjonalnych, które go produkują.
W przypadku modernizacji istniejących instalacji oświetleniowych oprawy Philips zamieniają zużyte oprawy tradycyjne w sposób bezpośredni, czyli w trybie 1:1, często bez konieczności zmiany rozmieszczenia i prowadzenia nowych instalacji zasilania. Nowe instalacje wymagane są w przypadku dodania systemów sterowania oświetleniem, które dodatkowo zmniejszają zużycie energii.
Od opraw oświetleniowych instalowanych w pomieszczeniach zakładów przemysłu spożywczego oczekuje się ponadprzeciętnej szczelności, wytrzymałości mechanicznej i niezawodności. Wymagania te dotyczą bezpośrednio cech sprzętu oświetleniowego – opraw i źródeł światła. Szczególnie w pomieszczeniach produkcji żywności i napojów, powinno się stosować oprawy oświetleniowe, które:
Artykuł powstał we współpracy z marką Philips Lighting.